Google, Ekran Görüntüsü İçin Arama Çemberi Özelliğini Kullanacak

Google, Pixel modelleri ve Samsung Galaxy S24 serisinde Circle to Search özelliği ile yeni bir dönemin kapısını açtı. Ancak arama çemberi özelliği diyebileceğimiz bu özellik yeni bir işlev kazanıyor. Buna göre Google, ekran görüntüsü için de arama çemberi kullanmayı planlıyor. Peki ama kullanıcılar bu özelliği nasıl kullanacak?

Ekran görüntüsü almak Circle to Search özelliği ile kolaylaşacak

Google, Android 15 ile birlikte Circle to Search yani arama çemberini hayatımıza getirecek. X platformunda paylaşım yapan AssembleDebug adlı kullanıcı Circle to Search ile ekran görüntüsü aldı.

Bildiğiniz gibi Circle to Search, belli bir alanı seçmeyi ve daire içine alınan resmi, metni aratmayı içeriyor. İşte Circle to Search ile ekran görüntü alma özelliği de çember içine alınan bölgenin ekran görüntüsü alma şeklinde çalışıyor.

Yani burada bütün bir ekranın görüntüsü almaktan bahsetmiyoruz. Arama çemberi ile ekran görüntüsü alma, belirli bir alanın kare içine alınması şeklinde çalışıyor. Yani belirli bir alanı çember içine aldıktan sonra bu alanı kopyalamanız ve paylaşmanız mümkün olacak. Kısacası arama çemberi özelliği ile belirli bir alanın ekran görüntüsünü almak mümkün olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir